• Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Zafer Partisi (ZP)

Zafer Partisi (ZP) - Ekonomi Vaatleri - 2023

Zafer Partisi (ZP) - Ekonomi Vaatleri - 2023

Zafer Partisi, ekonomide sürdürülemez plansız sözde kalkınmadan, Sürdürülebilir Planlı Kalkınmaya geçecek. Devlet Planlama Teşkilatını kurup, 12 yıllık kalkınma planları hazırlayacağız. AVM, beton, rant ekonomisinden, katma değeri yüksek üretim ekonomisine geçeceğiz. AVM’ler, rezidanslar yerine teknokentler, fabrikalar, özel sanayi bölgeleri inşa edeceğiz.

İsrafı durdurup, kamunun kaynaklarını yatırıma aktaracağız.

Türkiye Varlık Fonunu kapatacağız.

Merkez Bankası’na itibarını geri vereceğiz.

Tasarruf politikaları çerçevesinde TİKA’nın insanî yardım adı altında yılda 8 milyar dolar başka ülkelere aktarımının durdurulması ile Türk halkının sömürülmesini engelleyeceğiz.

2002 sonundan itibaren 80 milyar dolara yakın para insanı yardım çerçevesinde Türkiye tarafından harcandı.  Bu paranın nasıl harcandığının hesabını soracağız.

AB ile gerçekleşmeyen tam üyeliği durdurup, serbest ticaret bölgesi modeli üzerinden yeni bir ilişki başlatarak ekonomiye büyük bir ivme kazandıracağız. Türkiye’nin daha fazla ucuz ve boş vaatler ile tam üyelik süreci yalanı ile oyalanmasına izin vermeyeceğiz.