• Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Raporlar

AK Parti 2023 Deprem ve Afet Yönetimi Vaatleri Yıllık Raporu

Bu rapor, AK Parti'nin 2023 genel seçimlerinde verdiği ve Deprem ve Afet Yönetimi alanında taahhüt ettiği vaatlerin değerlendirilmesini sağlamaktadır. Toplamda 32 vaatten oluşan bu rapor, gerçekleştirilen ve henüz gerçekleştirilmemiş olan vaatlerin detaylı bir incelemesini sunmaktadır.


AK Parti 2018 Türkiye Genel Seçimleri Vaatleri İncelenmesi Raporu

Haklar ve özgürlükler konusunda temel amacımız; yaşı, cinsiyeti, sosyo-ekonomik şartları, etnik kimliği, mezhebi ve inancı ne olursa olsun herkesi bağrına basan, onları eşit vatandaşlık ile evrensel ilke ve değerler temelinde demokratik bir ortak yaşam bilincine ulaştıran bir anlayışı daha güçlü bir şekilde hayata geçirmektir.


2018 Türkiye Genel Seçimleri'nde AK Paeri'nin Afet Yönetimi ve Deprem Vaatleri Mini Raporu

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 24 Haziran 2018 Türkiye Genel Seçimlerine giderken 24 Mayıs 2018 tarihinde yaptıkları lansman toplantısı ve “Vakit Türkiye Vakti” sloganı ile tanıttıkları seçim tebligatnamesi içerisinde deprem ve afetlerle mücadele alanında AK Parti önceki dönemlerde gerçekleştirdikleri çalışmaları sıraladıktan sonra gelecek dönemde yapacaklarını taahhüt ettikleri çalışmaları sıralamıştır.


2002-2023 Yılları Arasında Siyasi Partilerin Gençlik Vaatlerinin İncelenmesi

Gençlik politikalarını tematik analiz yöntemiyle ele alan bu raporda, AKP döneminde gerçekleşen seçimlerde gençliğe yönelik vaatlerin ne şekilde evrildiği sorusu araştırılmış ve dönem şartlarının vaatlerdeki değişimler üzerindeki etkisi masaya yatırılmıştır. Bu kapsamda partilerin vaatleri tek tek incelenmiş ve öne çıkan temalar saptanmıştır.